Dmitry Glukhovsky

Dodał: annaszura (01-05-2013 06:51)
Data urodzenia: 12.06.1979
Tytuły:
Czas zmierzchu,
Bohaterowie:
Nie dodano jeszcze postaci
2013-05-01 06:51:24
Jest rosyjskim korespondentem wojennym, dziennikarzem, radiowcem, prezenterem telewizyjny, oraz pisarzem.

Rozpoczął edukację w moskiewskiej szkole imienia W. D. Polienowa z rozszerzoną nauką języka francuskiego. Cztery i pół roku mieszkał i uczył się w Izraelu, pracował w Niemczech i we Francji. Był korespondentem wojennym w Izraelu i Abchazji, pracował w Radio Rossiji (Радио России), w stacji radiowo-telewizyjnej Deutsche Welle, dla kanałów Euronews i Russia Today jako akredytowany przy Kremlu dziennikarz. Od 2008 roku jest prezenterem radiowym stacji Majak (Маяк). Od marca 2009 roku prowadzi popularnonaukową audycję Fantastyczne śniadanie (Фантастический завтрак) na internetowym kanale PostTV.

Włada pięcioma językami. Jego debiutem literackim jest postapokaliptyczna powieść Metro 2033 (Метро 2033). Kolejne jej rozdziały były regularnie zamieszczane w Internecie, dzięki czemu szeroka publiczność zapoznała się z twórczością Dmitrija Głuchowskiego. Tekst powieści pojawił się także w kilku dużych internetowych bibliotekach oraz na blogu autora.

Tacy jak on zostają kosmonautami, a przynajmniej gośćmi talk show; takie dossier nierzadko mają bohaterowie książek i filmów. Dmitry Glukhovsky jednak sam pisze książki. Zaś widzowie kanału Russia Today jego oczami widzą Moskwę, Rosję i Władimira Putina.
 

Tłumacz,
Czas zmierzchu
Zagubione w zaułkach Arbatu biuro tłumaczeń mieściło się w starym budynku ...
więcej
miejsca autorówAutorzy
miejsca tytułówTytuły
miejsca bohaterówBohaterowie
miejsca wydarzeńWydarzenia