Zulu

Dodał: ewaw (30-01-2014 11:04)
Gatunek: kryminał
Autor:
Caryl Ferey,
Bohaterowie:
Nie dodano jeszcze postaci,
2014-01-30 11:04:30
Jako dziecko Ali Neuman był świadkiem linczu i barbarzyńskiego morderstwa na swoim ojcu i bracie przez oddział zuluskiej organizacji Inkatha. Nikt jednak, nawet jego matka, nie zdają sobie sprawy ze śladów, jakie zdarzenia te na nim pozostawiły... Ali wie już wszystko o ludzkiej przemocy.

Dzisiaj kieruje policją kryminalną w Kapsztadzie, oknie wystawowym Afryki Południowej. Musi radzić sobie z dwoma plagami: przemocą i AIDS, która to choroba bije w pierwszym demokratycznym kraju Afryki wszelkie rekordy.

Tymczasem córka byłej gwiazdy drużyny rugby zostaje w brutalny sposób zamordowana w ogrodzie botanicznym Kirstenbosch. Analizy wskazują na obecność w jej ciele narkotyku o nieznanym składzie. Czyżby chodziło o tradycyjną recepturę szamanów? Śledztwo zaprowadzi Neumana i jego współpracowników – Afrykanera Briana Epkeena i młodego Dana Fletchera – w najbardziej niebezpieczne zakątki miasta: do obozów squatterów, do townshipów – dzielnic nędzy, na spotkania z szefami rządzących miastem gangów.

Apartheid zniknął ze sceny politycznej, ale starzy wrogowie nadal czają się w cieniu idei pojednania narodów...

Wartka akcja, a w jej tle malownicze i wietrzne plaże, dzika przyroda, przytłaczający żar lejący się z nieba i miasto ze swoim przepychem na jednym końcu i gryzącą nędzą na drugim. Bezwzględny świat ludzi skażonych latami wojny domowej i apartheidu, w którym nie ma miejsca na dzieciństwo, a wszystkim rządzą narkotyki i wspomnienia dawnych krzywd.
 

Zulu
<p>W Kapsztadzie rozgrywa się akcja powieści \"Zulu\" Caryla F ...
więcej
miejsca autorówAutorzy
miejsca tytułówTytuły
miejsca bohaterówBohaterowie
miejsca wydarzeńWydarzenia